Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść

{{ page.title }}

Header
Logotyp Florian VR

LICZY SIĘ
PRZEŻYCIE

Interaktywny trenażer
bezpieczeństwa

JAK DZIAŁA SYSTEM?

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem."

Nauka przez praktykę potrafi być skuteczniejsza niż sama teoria, jednak w przypadku zagrożeń niewskazane jest doświadczanie ich na własnej skórze. W takich obszarach doskonale sprawdzi się rzeczywistość wirtualna. Właśnie w tym celu powstał Florian, czyli interaktywny trenażer bezpieczeństwa, który oferuje edukacyjne scenariusze zadaniowe. Choć zostały one przygotowane przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, starsze osoby także mogą wyciągnąć z niego wiedzę na temat odpowiedniego zachowania w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak wypadek drogowy czy spotkanie z dzikimi zwierzętami.

Do ćwiczenia ze scenariuszami przewidzianymi we Florianie wykorzystywane są gogle VR wraz z kontrolerami, dwa tablety oraz skrzynia – mieszcząca serce systemu. Za ich pomocą uczestnik lub uczestnicy szkoleń przenoszą się do cyfrowej rzeczywistości, gdzie w formie krótkich zadań wchodzą w interakcję z wirtualnym światem. Mogą to zrobić w dwóch trybach rozgrywki: jednoosobowym lub grupowym.

Skrzynka

SKRZYNIA FLORIANA

Skrzynka
Tło zestaw

kontrolery

Kontrolery

google VR

Google VR

tablety

Tablety

serwer szkolenia

Serwer szkolenia

router mobilny

Router mobilny

system operacyjny

System operacyjny

TRYB ROZGRYWKI

Tryb pojedynczy

Tryb pojedynczy

Do korzystania z Floriana można podejść na różne sposoby. Jedną z możliwości jest swobodna rozgrywka, w której ochotnik wybrany spośród uczestników szkolenia zakłada gogle VR. Podczas swoje przygody w świecie wirtualnym wspierany jest przez osoby wyposażone tablety szkoleniowe. Pozostałe osoby śledzą postępy obserwując je na podłączonym do skrzyni ekranie. Tryb ten pozwala na wielokrotne ogrywanie wybranych scenariuszy oraz dowolną wymianę urządzeń pomiędzy członkami szkolenia. W tym trybie szkolenia dostęp do „Florianopedii”, czyli mini encyklopedii wiedzy jest ograniczony.

Tryb grupowy

W wykonanie zadań można zaangażować więcej osób jednocześnie. W trybie grupowym szkolenie odbywa się w trzyosobowych zespołach. Ich członkowie na zmianę wykonują ćwiczenia, przekazując sobie po kolei gogle VR oraz tablety. W przeciwieństwie do trybu jednoosobowego, w trybie grupowym na jednym z tabletów szkoleniowych wyświetlane są wskazówki dotyczące wykonanego scenariusza, podczas gdy drugi służy jako encyklopedia wiedzy teoretycznej – Florianopedia. Jest to zbiór informacji i materiałów związanych z tematem danego scenariusza. Każdy z uczestników ma możliwość jednego podejścia do wykonania scenariusza.

Tryb grupowy

TREŚĆ SZKOLENIA

Tablety panel

Florian oferuje ponad 30 różnorodnych tematów scenariuszy szkoleniowych, które odnoszą się do blisko 70 różnych zagrożeń. Możesz je dobierać w dowolny sposób, dostosowując kolejność do swoich potrzeb i wybierając najciekawsze dla siebie zagadnienia. W ten sposób budujesz swoje własne, unikatowe i dopasowane do potrzeb lekcje interaktywne.

Tablety panelTablety panelTablety panel

ZESTAW FLORIANA

Zestaw potrzebny do wykonywania scenariuszy złożysz samodzielnie lub kupisz gotowy.

Zestaw FLORIANVR pozwoli Ci prowadzić szkolenia z zakresu prewencji i bezpieczeństwa w sposób ciekawy i bardzo wciągający. Rzeczywistość wirtualna przybliży omawiany temat i zaangażuje szkolonych. Zestaw jest bardzo uniwersalny i pozwala na pełną mobilność. Potrzebne jest Ci tylko źródło zasilania. Bardzo przydatny jest też ekran, który pozwoli na śledziennie postępów w świecie VR przez grupę szkolonych. Skrzynię Floriana możesz podłączyć do dowolnego telewizora lub rzutnika wyposażonego w złącze HDMI.

Skrzynka zestaw
Logo SIM Factor

Projekt wykonany przez SIM FACTOR we współpracy Państwowej Straży Pożarnej Innowacyjny trenażer edukacyjny z interaktywnymi modułami z zakresu prewencji Społecznej.

SIM Factor stopka