Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść

Warsztat

Samodzielna przygoda ze scenariuszami edukacyjnymi Florian.

Samodzielna przygoda ze scenariuszami edukacyjnymi Florian.

W tym artykule dowiesz się jak samemu, w domu pobrać i używać aplikacji FlorianVR — Liczy się przeżycie na własne urządzenie mobilne i przeżyć przygodę samodzielnie w domu.

Jeżeli chcesz zapoznać się ze scenariuszami szkoleniowymi systemu  FlorianVR możesz, zanim zdecydujesz się zamówić lub złożyć zestaw samodzielnie, przeglądnąć scenariusze na swoim urządzeniu mobilnym. Możesz także zaproponować szkolonym instalację aplikacji, aby mogli przypomnieć sobie lekcję samodzielnie w domu lub zainteresować temat znajomych i rodzinę. 

Pobierz instrukcję obsługi Systemu szkoleniowego FlorianVR aby zapoznać się, że ze szczegółowym wszystkich scenariuszy szkoleniowych. 

Wymagania techniczne

Będzie Ci potrzebne urządzenie mobilne wyposażone w system operacyjny Android lub iOS. Może to być tablet lub smartfon. Do pobierania filmów w aplikacji niezbędne będzie połączenie internetowe. Bez obaw, nie potrzebujesz najnowocześniejszego sprzętu. Aplikacje będzie działać dobrze nawet na nieco starszym sprzęcie. Pewnie zastanawiasz się, czy aplikacja nie "zje" całego dostępnego pakietu internetowego. Najbezpieczniej będzie używać jej podłączonej do sieci z nielimitowanym transferem (np. domowej lub szkolnej sieci WiFi). Pojedynczy scenariusz do uruchomienia się potrzebuje zużyć około  50 - 100MB. 

Instalacja aplikacji

Aplikację szybko pobierzesz klikając w ten link. Najlepiej zrób to bezpośrednio na urządzeniu na którym chcesz jej używać.

Widok aplikacji Florian w sklepie AppStoreWidok aplikacji Florian w sklepie Google Play

Widok aplikacji "Florian — Liczy się przeżycie!" w sklepach App Store i Google Play.

Uruchomienie aplikacji

Podczas uruchomienia aplikacja pobierze konfigurację z serwera. W tym czasie na ekranie widoczny będzie symbol oczekiwania. Może to potrwać od kilku do kilkunastu sekund. Może okazać się, że okrągły symbol na moment się zatrzyma.  Bez obaw, trwa przetwarzanie pobranych informacji.

rozpocznij aplikacje

Po załadowaniu się danych można rozpocząć zabawę wciskając przycisk "Rozpocznij". Teraz możesz wybrać czy interesują Cię scenariusze dotyczące bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania czy może w miejscu wypoczynku. Bez obaw po dokonaniu wyboru zawsze będziesz mógł wrócić. 

Wybor przygody

Lista scenariuszy w określonej lokalizacji jest teraz widoczna w postaci listy z obrazkami oraz tytułami scenariusza. Przewijaj listę  aby wybrać interesujący Cię scenariusz i kliknij obrazek, aby go uruchomić. 

wybor przygody

Jeśli uruchomiłeś scenariusz po raz pierwszy, jego zawartość musi zostać wczytana na Twoje urządzenie. Odbywa się to za pomocą łącza internetowego. Jeśli masz limitowany transfer zastanów się, czy nie lepiej jest pobrać scenariusze, gdy będziesz podłączony do wygodnego nielimitowanego łącza, np. szkolnego czy domowego WiFi.  Podczas pobierania scenariusza widoczny będzie pasek postępu. Czas pobierania zależy od prędkości połączenia internetowego.

Przeciętny  rozmiar danych dla jednego scenariusza to 100MB

Przebieg scenariusza

Zawartość każdego ze scenariuszy może nieco różnić się od siebie. W części z nich Twoje zadanie polega na podjęciu decyzji w określonym momencie tak, aby przekonać się, czy wybór doprowadził do bezpiecznego zakończenia. W innych będziesz obserwować i sprawdzać swoją spostrzegawczość. 

rozpocznij scenariusz

W trakcie scenariusza obraz z gogli VR jest prezentowany na ekranie urządzenia w formie filmu.

Widok scenariusza Kruchy jak Lod

W kluczowym momentach akcji możesz wkroczyć i wybrać jak pokierować scenariuszem. Na ilustracji widzisz sytuacje ze scenariusza "Kruchy jak lód" gdzie w pewnym momencie podejmujesz decyzję o wyborze dalsze drogi. 

Wybor sciezki

Wypróbuj też aplikację Florian - Bezpieczne Wakacje ze scenariuszami innego typu oraz wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną. O aplikacji poczytasz tutaj, a pobrać ją możesz z tego linku.

Linki do instalacji

Aby pobrać aplikację FLORIAN - Liczy się przeżycie! i samodzielnie przeżyć  niebezpieczne przygody kliknij link poniżej.

pobierz z Google Playpobierz z AppStore