Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu lub innych używek.

Nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu lub innych używek.

OPIS

Stan po spożyciu alkoholu lub innych używek znacznie organiczna prawidłowe myślenie, a dodatkowo obniża sprawność fizyczną i spowalnia reakcje na jakiekolwiek bodźce. Nie powinniśmy więc ulegać złudnemu przekonaniu, że drobna ilość spożytej substancji nam nie zaszkodzi i nie odczujemy negatywnych konsekwencji naszych działań. Zachowamy się bezpiecznie, jeśli nie będziemy w ogóle wchodzić do wody nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu lub spożyciu innego środka odurzającego.

PROCENTOWE NIEBEZPIECZEŃSTWO

Przebywanie nad wodą i korzystanie z uroków plaży jest częstym widokiem w okresie letnim. Pływanie rowerkami, kajakami lub łodziami to popularny sposób na spędzanie czasu nad wodą. Jednak trzeba się nimi posługiwać z głową, zwłaszcza trzeźwą. Korzystanie z takich maszyn pod wpływem alkoholu jest surowo karane. W momencie kiedy zawartość alkoholu we krwi będzie wynosić do 0,5 promila, a będziemy poruszać się rowerkiem wodnym lub kajakiem, możemy dostać mandat do kwoty pięciuset złotych. Poruszając się po wodzie należy również bezsprzecznie pamiętać, że szlak wodny jest tak samo prawnie traktowany jak droga. Trzeba mieć na względzie fakt, że jeżeli prowadzi się będąc nietrzeźwym jakikolwiek środek wodnego transportu posiadający silnik, można otrzymać sporej ilości mandat, a nawet karę pozbawienia wolności. Jeśli stężenie alkoholu przekroczy 0,5 we krwi, w trakcie prowadzenia takiego pojazdu, będzie to traktowane jako przestępstwo.

Największa ilość utonięć ma miejsce właśnie po alkoholu. W momencie pływania z taką substancją we krwi, nie ma się odczucia fizycznego zmęczenia, które może dać się znać w każdym momencie. Kiedy ciało odmówi posłuszeństwa, człowiek jest zbyt słaby, by zareagować i się uratować albo nawet zawołać o pomoc.

Mężczyźni spożywający alkohol na plaży i łamiący w ten sposób przepisy.

SCENARIUSZE ZAWIERAJĄCE PORADĘ

Morska plaża i plażowicze

Morska plaża i plażowicze

Wypoczynek nad jeziorem

Wypoczynek nad jeziorem