Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Korzystaj z wyznaczonych kąpielisk.

Korzystaj z wyznaczonych kąpielisk.

OPIS

Na wyznaczonych kąpieliskach możemy czuć się bezpieczniej. Świadomość, że miejsce do pływania zostało oczyszczone z niebezpiecznych przedmiotów mogących znajdować się pod wodą, a jego obszar jest oznaczony bojami i flagą, przynosi ulgę każdemu odpowiedzialnemu plażowiczowi. Ponadto na terenie kąpieliska z reguły obecny jest też ratownik, który zawsze zainterweniuje, kiedy zauważy niebezpieczeństwo.

WYZNACZONE MIEJSCA KĄPIELI

Każde kąpielisko ma odpowiednie oznaczenia. Jedną z najważniejszych z nich jest flaga. Dotyczy ona aktualnej sytuacji nad wodą, informując ludzi chcących skorzystać z kąpieliska, czy dane miejsce jest wskazane do kąpieli.

Wyróżniamy różne kolory flag. Czerwona, biała i niebieska oraz brak flagi. Pierwsza z nich informuje, że dane miejsce do kąpania jest wyjęte z użytku, a korzystanie z niego jest karane za pomocą grzywny lub mandatu. Druga informuje o miejscu, w którym kąpiel jest dozwolona. Trzecia jest symbolem jakości danego kąpieliska, wskazując na jak najwyższą jakość aktualnej sytuacji wodnej. Brak flagi należy traktować jako synonim czerwonej flagi.

Stanowisko ratownika wodnego na kąpielisku.

SCENARIUSZE ZAWIERAJĄCE PORADĘ

Morska plaża i plażowicze

Morska plaża i plażowicze

Wypoczynek nad jeziorem

Wypoczynek nad jeziorem