Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Czcionka
Treść
Miej dzieci w zasięgu wzroku.

Miej dzieci w zasięgu wzroku.

OPIS

Wypoczynek nad wodą, szczególnie w popularnych kurortach, wiąże się z obecnością dużej liczby innych urlopowiczów. W takim tłoku łatwo można stracić z zasięgu wzroku własne pociechy. Pamiętajmy, aby odpoczywając na plaży uważnie pilnować pozostających pod naszą opieką dzieci. Na wypadek zagubienia warto je też wyposażyć w numer telefonu do opiekuna. Dzieci w czasie zabawy w wodzie nigdy nie powinny chować się przed dorosłym opiekunem.

ZAGROŻENIA

Dzieci są beztroskie i ciekawe świata. Chętnie wejdą w każdy zakamarek, byleby tylko sprawdzić, co się za nim kryje. Nie inaczej jest na plaży czy innym miejscu wypoczynku. Przez wzgląd na ich naturę i nieokiełznaną, dziecięcą chęć poznawania świata, musimy umiejętnie się nimi opiekować, a przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo. Po pierwsze, należy zapewnić dziecku rozrywkę, aby nie szukało jej poza zasięgiem naszego wzroku. Ulubione zabawki mogą w tym pomóc.

Aby uniknąć sytuacji, w której dojdzie do zgubienia się dziecka, należy podjąć wcześniej odpowiednie kroki. Jeżeli dziecko dysponuje przedmiotami z którymi się nie rozstaje - jak bransoletka na rękę, wisiorek czy zegarek, można umieścić na nich dane kontaktowe do rodziców. Zwiększa się wtedy szansa, że ktoś dorosły w razie zgubienia się dziecka może pomóc skontaktować się z nami. Jeśli dziecko jest na tyle duże, by umieć się posługiwać telefonem, należy pokazać mu, jak zadzwonić do rodziców.

Nadmuchiwane piłka plażowa i koło.

Pamiętajmy, że dla dzieci zagrożeniem są także promienie słoneczne. Dziecko ma wrażliwą skórę, dlatego należy wziąć odpowiedni krem przeciwsłoneczny z odpowiednią zawartością liczbową SPF (Sun Protection Factor). Najlepiej, kiedy wybierzemy się na plażę po godzinie 16, wtedy słońce nie świeci już tak intensywnie i zmniejsza się ryzyko poparzeń słonecznych.

Obrazek z narysowanym kremem z filtrem SPF 50.

SCENARIUSZE ZAWIERAJĄCE PORADĘ

Morska plaża i plażowicze

Morska plaża i plażowicze

Wypoczynek nad jeziorem

Wypoczynek nad jeziorem